Slovenské klubové turné pesničkárskej dvojice Nestíháme
Štvrtok, 20 November 2008 18:17

Nestihame turneNelahozevesko-pražská pesničkárska dvojica Nestíháme (Jan Řepka a Petr Ovsenák) zavíta vôbec po prvý krát na slovenské klubové pódiá. Počas posledných piatich novembrových dní vystúpi v Banskej Bystrici, Poprade, Liptovskom Hrádku, Bojniciach a v Bratislave. Prinesie si so sebou aj svoj debutový album, dobrú náladu, chytľavé melódie a zaujímavé texty. Jan Řepka a Petr Ovsenák spolu pod názvom Nestíháme vystupujú od roku 2001. Ich priateľstvo ale siaha oveľa ďalej, a na cestách, ktoré so svojimi gitarami podnikajú, je to poznať. Nestíháme neskrývajú obdiv k veľkým osobnostiam českej i zahraničnej folkovej histórie, ich piesne však v sebe opäť majú čosi výnimočné a nezameniteľné.

 

Obaja pesničkári ich navyše podávajú s ľahkosťou a švihom, ktorý na českej akustickej scéne často nepočuť. Svedčia o tom priaznivé recenzie a reportáže, neustále vzrastajúci počet koncertov, účasť na množstve uznávaných festivalov i najvyššie žánrové ocenenia v ČR (Porta 2005 a 2007) a na Slovensku (Lodenica 2006).


Nestíháme hrali tiež viac než tridsaťkrát ako hostia skupiny Neřež a dvakrát predskakovali prvej českej folkovej skupine Spirituál Kvintet. Popri tom je významnou priama spolupráca s fanúšikmo a ďalšími pesničkármi a skupinami mladšej generácie (Epy de Mye, Martin Rous, Martina Trchová atď.) Vrcholom uplynulej sezóny a dôkazom toho, že piesne Nestíháme nesú v sebe odkaz bez ohľadu na jazykové bariéry, bolo malé novoročné švajčiarske turné.

Koncertný program:

26.11. - 20:00 - Banská Bystrica – Červený rak
27.11. - 19:00 - Poprad – DK: Klub Zóna (+ Števo Šanta)
28.11. - 19:00 - Liptovský Hrádok – DK (+ Janko Majerčík, Zuzana Homolová a Števo Šanta)
29.11. - 19:00 - Bojnice – fest Folkové Bojnice
30.11. - 20:00 - Bratislava – Kafe Scherz (+ Soňa Horňáková)

www.nestihame.cz