Bluegrassový večer v DK Lúky: Meantime (SK) a Drive (CZ)
Streda, 17 Január 2007 15:35

Vo februári privítame v DK Lúky hudobné skupiny, reprezentujúce súčasný moderný bluegrass a akustickú hudbu, s využitím tradičných nástrojov ako banjo, mandolína, dobro, kontrabas… Zvolensko-pezinská skupina Meantime so speváčkou Danielou Hroncovou predstavuje jednu z najuznávanejších slovenských bluegrassových kapiel, jej repertoár obsahuje najmä originálnu tvorbu v anglickom jazyku. Brnenskej skupine DRIVE takisto dominuje ženský hlas skvelej Veroniky Němečkovej, ktorá okrem spevu obsluhuje aj mandolínu. Sobotný večer bude koncertom skvelých inštrumentálnych a vokálnych výkonov oboch kapiel. Viac informácií nájdete na webstránkach kapiel, www.drive.zde.cz a www.meantime.sk.

MEANTIME (SK)

Skupina Meantime vznikla koncom júla 2003. Štýlovo ju môžme zaradiť do súčasného bluegrassu. Najdôležitejším prvkom zvuku skupiny je popri nástrojom obsadení výborný spev sólovej speváčky, Daniely Hroncovej. Repertoár sa postupom času vyvíjal od prevzatých skladieb, až po súčasný stav, keď prevažnú časť tvoria vlastné skladby spievané v angličtine. Začiatkom roku 2006 vydal Meantime svoje debutové CD, s názvom "... in the Meantime". Od svojho vzniku stihla skupina absolvovať desiatky vystúpení na Slovensku aj v zahraničí. Tento rok v máji bude Meantime už po štrvtý krát súčasťou hlavného programu na Európskom bluegrassovom festivale v Holandsku, EWOB 2007. Zloženie skupiny: Daniela Hroncová – spev, Dušan Hronec - gitara, spev, Michal Barok - mandolína, spev, Milan Benkovič - dobro, spev, Filip Baťo – banjo, Anton Národa – kontrabas.

DRIVE (CZ)

Drive je skupina hrajúca contemporary (teda súčasný) bluegrass s výrazným presahom do iných žánrov, postavená na energiou nabitom vokálnom prejave Veroniky Němečkovej. Drive spieva v češtine a angličtine; repertoár tvoria skladby vlastné aj prevzaté. S príchodom banjistu Martina Stehlíka je sound kapely doplnený tiež o elektrické banjo. Drive pravidelne vystupuje na festivaloch a v kluboch v Českej republike i v zahraničí (Slovensko, Nemecko). V minulom roku Drive natočil a vydal nové CD “Čekání na zázrak”. V ankete Bluegrassovej asociácie Českej republiky bola Veronika Němečková už dvakrát zvolená Speváčkou roku. Zloženie skupiny: Veronika Němečková - spev, mandolína, David Němeček - gitara, spev, Martin Stehlík - akustické banjo, elektrické banjo, low whistle, Antonín Vondruška - kontrabas, spev, Pavel Šatný - dobro, lap steel, spev.

24.2.2007 od 19.00, Dom kultúry Lúky, Vígľašská 1 (pri Draždiaku) BUS: 95, 98, 99
Vstupné: 100 Sk, v predpredaji 80 Sk.
Predpredaj: Ticketportal
www.camille.sk