Bratislava aj Košice budú cez víkend patriť folku a country
Utorok, 12 August 2008 17:55

Festivaly country a folkovej hudbyTretí augustový víkend bude v znamení folkovej a country hudby. V oboch metropolách Slovenska sa totiž v sobotu a nedeľu 16. a 17. augusta uskutočnia festivaly, zamerané práve na tento netradičný hudobný štýl, doplnený o ďalšie žánre ako bluegrass, folkrock či world music. V Bratislave to bude 4. ročník festivalu RAČA FEST v račianskom amfiteátri, kde sa každý deň od 16tej hodiny predstaví spolu až 17 hudobných skupín. Vstupenky na festival sú už v predpredaji za symbolickú cenu, pre deti je vstup na festival bezplatný. Milovníci folku a country sa môžu tešiť na Františka Nedvěda (CZ), Hrdzu, Nový Rownák, Belasích, kapely Meantime, Union Citygrass, BG Time, Karpatské Horké, Mysami, Zuza a ja, L.P.S., Eastern Station (HU), Divozel, Pressburgrass, Druhý Dych, Arccus a vystúpi aj Peter "Petiar" Lachký.


Okrem hudby sa diváci dočkajú aj zaujímavých súťaží, prebehne žrebovanie vstupeniek o ceny a samozrejme nebude chýbať ani občerstvenie. Viac informácií o festivale Rača Fest sa nachádza na www.racafest.sk.

V Košiciach sa v rovnakom termíne bude konať v areáli Alpinka druhý ročník festivalu CASSOVIA COUNTRY PARTY. Dni hier, zábavy a koncertov v country štýle pre celé rodiny štartujú už v sobotu ráno, kedy sa uskutočnia rôzne trakcie, animácie a súťaže pre deti aj dospelých, návštevníkom sa tiež prihovoria Petra Polnišová a Dano Dangl a nasledovať bude bohatý hudobný program.

Košíckým priaznivcom folk a country hudby sa predstavia nasledovné kapely: Chris Helton Country Wagon (USA),Martina Trchová (CZ), Indiana, Longhorn, Moment, Za, Montana, RANGERS (CZ), Veslári, Kantrijó (HU), Blizzard, Country Casino, Divozel, Silver Grass, Pony express. Okrem toho ródeo býk, jazda na koni, indiánske teepee, výučba country tancov, súťaže a tanečné vstupy country tanečnej skupiny Maryland a vystúpenia W.A.D. Vstup na festival je voľný. Viac informácií o festivale nájdete na www.countryparty.sk.

Organizátori oboch festivalov srdečne pozývajú priaznivcov folku a country, stráviť príjemný víkend v spoločnosti dobrej hudby a zábavy, či už to bude v Bratislave, alebo v Košiciach.