Podhájska Fest sa v tomto roku opäť vydaril
Utorok, 15 Júl 2008 23:03

Podhájska Fest 2008 - kapela Rockage

Druhú júlovú sobotu sa obec Podhájska pri Nových Zámkoch, známa liečivými termálnymi kúpeľmi, stala už po druhý krát dejiskom poprockového festivalu Podhájska Fest 2008. Počasie sa opäť vydarilo, a všetko nasvedčovalo tomu, že úspešný prvý ročník sa minimálne zopakuje. A tak sa aj stalo. Moderátor Peťo Gecík vytváral po celý deň návštevníkom výbornú náladu a postupne privítal všetkých avizovaných účinkujúcich.

 


Ako prvá to bola mladá bratislavská kapela Rockage, ktorá divákov navnadila sviežou interpretáciou poprockových hitov ale aj niekoľkými vlastnými skladbami. Tri mladé spevácke talenty, Evu Pšenkovú, Paťu Jurtovú a Kristínu Botlóovú doplnila ako hosť vystúpenia, známa Barbora Šulíková. Ako druhá sa predstavila domáca skupina Tichá domácnosť. Ďalší koncert - Michala Chrenka s výbornou rockovou kapelou mnohých prekvapil kvalitným prevedením vlastných autorských skladieb, ktoré sa chystá Michal vydať v septembri na debutovom CD. Po Michalovi už pódium patrilo nadupanej punkrockovej kapele z neďalekých Úľan nad Žitavou, s názvom The Paranoid. To už sa ľudia spod slnečníkov pri stánkoch čoraz viac zhromažďovaliu pred pódiom. Na ňom následne vystúpili obľúbené nitrianske kapely Sedativum a U.K.N.D. Najmä posledne menovaní roztancovali publikum a svojimi známymi skladbami príjemne naladili ľudí na vystúpenia najočakávanejších hviezd festivalu.

Vystúpila Zdenka Predná s celou kapelou a výbornou vokalistkou Kajou Komarovou a sviežimi hitmi zo svojich doteraz vydaných albumov. Katka Knechtová naplno vyvrátila obavy o tom, že by kapela PEHA neodohrala sľúbené letné koncerty. Vystúpenie Pehy bolo pre mnohých veľmi silným zážitkom, možno práve preto, že avizovanej prestávke vo fungovaní kapely už zrejme nič nezabráni. Priestor pred pódiom bol zaplnený tisíckami fanúšikov spievajúcich hity ako „Spomaľ„ či „Za tebou„. Nepopierateľným vrcholom Podhájska Festu bol však jednoznačne DESMOD s výbornou show a excelentným výkonom celej kapely a frontmana Kulyho, ktorý sa na poobedňajšiu autogramiádu aj s ostatnými členmi kapely dopravil štýlovo na motocykloch až do areálu festivalu na futbalovom štadióne.

Ako predposlední sa po polnoci predstavili zaujímavá kapela Alone, víťaz súťaže Music Summer Challenge a po nej úplný záver patril mladej talentovanej rockovej speváčke Barbore Šulíkovej, ktorá Podhájčanov prekvapila nezabudnuteľným koncertom v unplugged prevedení spolu s kapelou Academic Rock Quartet. Napriek pokročilej hodine sa pred pódiom zhromaždilo množstvo divákov, ktorí pozorne počúvali a spolu s Barborou si zaspievali známe popové a rockové hity. Obrovský úspech sa prejavil aj v niekoľkých prídavkoch a skandovaní prítomných nových fanúšikov tejto výnimočnej speváčky. Barbora Šulíková tiež pripravuje debutový album, ktorý by mal uzrieť svetlo sveta na jeseň a podľa zainteresovaných pôjde o niečo, čo tu ešte nebolo.

Podhájska Fest sa uskutoční aj na budúci rok a opäť s výbornou atmosférou koncertov známych slovenských interprétov, novinkou je ale fakt, že už bude festival dvojdňový. Organizátori všetkým návštevníkom ďakujú za podporu a tešia sa na nich opäť o rok.